25 Listopada Dzień Pluszowego Misia

To nie jest przypadkowa data, bo właśnie tego dnia przypada rocznica powstania tej maskotki. Samo święto nie ma jednak długiej tradycji, obchodzimy je dopiero od 2002 roku, kiedy to pluszowy miś obchodził swoje setne urodziny.

Mimo coraz nowocześniejszych i coraz bardziej atrakcyjnych zabawek, moda na misie nie przemija, bo “czy to jutro, czy to dziś, wszystkim jest potrzebny Miś!”

Tego dnia dzieci przyniosły do biblioteki swoje misie małe, duże, kolorowe, a każdy był piękny i wyjątkowy.

Po zapoznaniu dzieci z historią powstania maskotki każdy przedstawił swojego misia i powiedział za  co go lubi. Nie zabrakło ciepłych słów o misiach mieszkających w książeczkach, które dzieci mogły pooglądać.  Kolejnym zadaniem dzieci było ułożyć misie z puzzli i poprawnie ułożyć obrazki od najstarszego do misia współczesnego. Wysłuchana opowieść ”Miś Brumi najlepszy przyjaciel taty” była okazją do rozmowy o misiu Brumi i jego wolnym czasie spędzanym miło ze swoim tatą.

Na zakończenie odbył się taniec misiów do  melodii ’Mały miś”