Karnawał w bibliotece

Podczas karnawałowego spotkania młodych czytelników dyskutowaliśmy o książce Emilii Dziubak p.t. „Co budują zwierzęta”. To ciekawa edukacyjna propozycja, która zabrała czytelników w niezwykłą przyrodniczą podróż. Na początku książki znajduje się legenda dzięki której z łatwością rozszyfrowaliśmy czy dana konstrukcja jest domem naziemnym, podziemnym czy może osiedlem mieszkalnym. Zajrzeliśmy m.in. do gniazd ptaków, budowli przeróżnych owadów, jak i do domów ssaków czy zwierząt podwodnych. Najbardziej zaskakującym dla nas  ptasim mieszkaniem  chroniącym samicę z małymi były gniazda dzioborożców. A pięknie zilustrowane siedziby pająków nie były dla nas straszne. Po fachowej dyskusji przyszedł czas na wykonanie masek karnawałowych, w których wesoło wzięliśmy udział w różnych zabawach.