Pamiętamy wspominamy!

W 10 rocznicę śmierci poetki Stanisławy Kopiec biblioteka wspólnie ze Szkołą Podstawową w Straszydlu zorganizowała uroczystość jej  poświęconą.

Na początek uczniowie mieli okazje obejrzeć film TVP pt.”Madonna z rędzin i  czarnoziemów” znajdujący się w bibliotece , ukazujący życie poetki, jej opowieści o pisaniu i tworzeniu. Na nowo więc ożyły wspomnienia, a ci którzy znają tylko jej wiersze mogli  zobaczyć ją na filmie.

Następnie wystąpili  laureaci konkursu recytatorskiego „Czy zdołasz obronić mnie wierszu?” recytując wiersze. Nagrody i dyplomy wręczył pan dyrektor szkoły Marcin Szpond.

Córka pani Stanisławy Kopiec  –  Anna Zając pracująca jako nauczyciel w tejże szkole wspomniała postać swojej mamy i swoje dzieciństwo , które pamięta u boku nie od razu tak sławnej mamy , na początku zwykłej poetki ze wsi . Mówiła, że  marzeniem mamy było , aby zainteresować poezją wszystkich dla których pisała. Pani Ania była wzruszona dziękując wszystkim za kultywowanie pamięci o pani Stanisławie, która na zawsze postanie w naszej pamięci.