Przedszkolaki w bibliotece

Chcąc podkreślić obchodzone  święto  książek  23.04. Międzynarodowy Dzień Książek I Praw Autorskich  zaproszone zostały dzieci  oddziału przedszkolnego na zajęcia ph.„Książka moim przyjacielem”. Dzieci opowiedziały o swoich ulubionych książkach, dowiedziały się jak powstaje książka, jakie są kolejne  etapy jej  powstawania.

Rodzaje książek i różnice miedzy nimi łatwo było zauważyć na pokazywanych przykładach. Jak należy szanować książki, jakie zalety daje nam czytanie książek to następny  rozważany temat .

Zabawa w odgadywanie  prawda czy fałsz  to poprawne dokończenie zdania przez dzieci.

Kolejny zadaniem dzieci było wylosowanie rysunku i  odgadnięcie tytułu bajki. Na zakończenie spotkania dzieci mogły pooglądać najpiękniejsze bajki,zostały również zachęcone do ich wypożyczeń. W nagrodę za wzorowe zachowanie każdy otrzymał zakładkę do książki.