Pierwsza wizyta przedszkolaków w bibliotece

Celem wizyty będzie zapoznanie dzieci z biblioteką , jej księgozbiorem, z regulaminem biblioteki, z zasadami obchodzenia się z książka, co trzeba zrobić,aby zostać czytelnikiem biblioteki.

Dnia 21 kwietnia dzieci z oddziału przedszkolnego  w Straszydlu odwiedziły naszą bibliotekę wraz ze swoim opiekunem panią Anną Zając. Dla zdecydowanej większości była to pierwsza wizyta w bibliotece.  Tematem spotkania było zapoznanie maluchów z biblioteką. Tym razem przedszkolaki dowiedziały się w jaki sposób można założyć konto czytelnicze i jak wygląda karta biblioteczna, oraz poznały zasady wypożyczania książek. Opowiedzieliśmy sobie również jak obchodzimy się z książkami, które wcześniej wypożyczymy z biblioteki oraz jak długo możemy z nich korzystać. Dzieci w skupieniu wysłuchały ważnych informacji o bibliotece i książkach. Z wielkim zainteresowaniem przeglądały książki znajdujące się w bibliotece, szczególnie zainteresowały ich pozycje dla najmłodszych. Kolejnym tematem było przedstawienie im drogi powstawania książki.

Wykazały się też wspaniałą znajomością bajek, gdyż pięknie odpowiadały na wcześniej przygotowane dla nich zagadki.Spotkanie było zachętą do założenia konta czytelnika.