Ocalmy Ziemię – zajęcia edukacyjne

Przypadająca na 22 kwietnia data Światowego Dnia Ziemi była inspiracją do tematu zajęć z uczniami Szkoły Podstawowej w Lubeni. Podczas lekcji skupiliśmy się na problemach segregacji odpadów i dbania o otaczające nas najbliższe środowisko. Uczniowie bardzo aktywnie uczestnicząc w zajęciach wykazali się dobrą znajomością zasad dbania o otoczenie. Spotkaniu towarzyszyły teksty literackie m.in. „Gdzie skryło się Słonko?”, wiersze ekologiczne, zabawa „Chore drzewo, zdrowe drzewo”, słuchaliśmy piosenek „Poważna sprawa” oraz „Moja planeta”. Były zagadki, quiz. Zajęciom towarzyszyła prezentacja multimedialna i wystawka książek tematycznie związanych z omawianym zagadnieniem. Wychowawczyni uczniów kl. II dziękujemy za przyjęcie zaproszenia i udział wraz z podopiecznymi w zajęciach.