Już jestem czytelnikiem

Dnia 11 maja w Bibliotece Publicznej w Siedliskach odbyło się uroczyste Pasowanie na Czytelnika uczniów klasy I. Głównym celem tej uroczystości jest zachęcenie najmłodszych uczniów do korzystania z biblioteki, wypożyczania książek oraz nieustannego rozwijania umiejętności czytania. Po zapoznaniu dzieci z regulaminem biblioteki oraz strukturą zbiorów, wszyscy złożyli uroczyste przyrzeczenie, że książki kochać i szanować będą, korzystać z ich mądrości i sumiennie obowiązki czytelnika wypełniać. Po przyrzeczeniu nastąpiło uroczyste pasowanie na czytelnika. Wszyscy otrzymali książeczkę do poczytania oraz pamiątkowe dyplomy, które będą im przypominały o tym uroczystym wydarzeniu. Spotkanie przebiegło w miłej i przyjaznej atmosferze. Po takim wspólnym spotkaniu biblioteka będzie kojarzyła się najmłodszym czytelnikom z miejscem bezpiecznym, przyjaznym, radosnym, gdzie uczniowie są zawsze mile widziani.