Od krzesiwa do żarówki – zajęcia edukacyjne

W drugim dniu trwającego Tygodnia Bibliotek w Gminnej Bibliotece Publicznej odbyły się zajęcia edukacyjne, w których uczestniczyć okazję miała nasza klasa wraz z wychowawczynią. Na początku obejrzeliśmy prezentację multimedialną przedstawiającą krótką historię oświetlenia. Prowadząca spotkanie przybliżyła nam sylwetkę Ignacego Łukasiewicza podając też wiele ciekawostek z życia wynalazcy z Podkarpacia. Mieliśmy okazję obejrzeć lampę naftową przyniesioną specjalnie dla nas. Rozmawialiśmy o początkach oświetlenia, o lampie emitującej światło przez spalanie nafty, o współczesnych źródłach światła i energii którą jak wszyscy orzekliśmy należy oszczędzać. Zakres zainteresowań i działań Ignacego Łukasiewicza był rozległy i przejawiał się na różnych płaszczyznach co wzbudziło nasz podziw. Podczas luźnej już rozmowy kończącej zajęcia Pani prowadząca zadawała nam pytania dotyczące zainteresowań, a my z chęcią odpowiadaliśmy. Każdy z osobna miał możliwość podzielenia się na forum swoimi pasjami i planami dotyczącymi dalszych wyborów kierunków kształcenia.

Sandra Krupa klasa 7