Zabawnie i wesoło z Kicią Kocią w przedszkolu

Na zaproszenie biblioteki przyjechała  do  najmłodszych pani Beata Krawiec – animatorka i specjalista do spraw promocji reprezentująca Księgarnie NOVA w Rzeszowie i przeprowadziła warsztaty czytelnicze .

Na początek przeprosiła ,ze nie mogła przybyć Kicia Kocia, ale na pewno we wrześniu nas odwiedzi.  Dzieci dowiedziały się jak funkcjonuje mózg ludzki  podczas czytania, wykorzystując przy tym cewkę Tesli. Prowadząca pokazała także  jak można fenomenalnie bawić się czytając książkę, która nie ma obrazków, ale za to świetnie rozwija dziecięcą wyobraźnię. Przeczytanie jednej z  przygód – „Kicia Kocia mówi Nie” było tematem do rozmów, że nie wolno ufać i pójść z nieznajomym. Dzieci podczas spotkania brały udział w teatrzyku „Czerwony Kapturek”, będąc jednocześnie aktorami głównych ról co dostarczyło wiele frajdy i uśmiechu.  Kolejnym tematem spotkania była czytana bajeczka i smoku Novusiu z Rzeszowa. Uwieńczeniem był strój smoka. Niesamowita osobowość pani Beaty sprawiła, że spotkanie było bardzo ciekawe i pouczające .Serdecznie dziękujemy Pani Beacie za   tak wspaniałe warsztaty zachęcające dzieci do czytania i promowania czytelnictwa.