Poznajemy świat książek

Podczas tegorocznego Tygodnia Bibliotek nie mogło zabraknąć wizyty u naszych przedszkolaków. Hasło tegorocznej akcji to „ Świat w jednym miejscu”. Ta maksyma obrazuje m.in. bibliotekę jako przestrzeń gdzie możemy znaleźć się wszędzie. Wystarczy tylko sięgnąć po odpowiednią książkę. 11 maja najmłodsi wysłuchali bajki „O Wilku który podróżował po świecie”. Naszemu bohaterowi trochę się nudziło więc postanowił wyruszyć dookoła świata. Wiadomo, na nudę najlepsze są podróże. Wilk odwiedza Paryż, Londyn, Włochy, Egipt, Kenię, Madagaskar, Nepal, Australię, Rio, Nowy Jork oraz Quebec. Wszystkie te miejsca wspólnie odszukaliśmy za globusie. Udało nam się je zaznaczyć, tak aby powstała cała trasa podróży naszego śmiałka. Przeżywaliśmy razem z nim zwariowane a czasami nawet niebezpieczne przygody. Była to również okazja do poznania piękna i różnorodności naszego świata. Podróże kształcą nawet takie palcem po globusie. A wszystko za sprawą jednej kolorowej książeczki.