Roboty w akcji

W ramach Tygodnia Bibliotek 12 maja odbyły się zajęcia z robotami PHOTON. Nauka kodowania na profesjonalnych dedykowanych do tego robotach to wspaniała zabawa, a przede wszystkim nauka. Photon jest to polski robot edukacyjny, którego zadaniem jest wprowadzenie użytkowników w świat technologii, rozwijanie ich zdolności logicznego myślenia oraz nauczanie podstaw programowania. Jest on robotem jeżdżącym wyposażonym w różnokolorowe, świecące diody, głośnik i szereg czujników. Robota wyposażono także w czujniki obrotu, które pozwalają dokładnie sterować jego ruchem. Nasi goście z zapałem przystąpili do zabawy i  wspólnie przetestowaliśmy jego możliwości . Serdecznie dziękujemy za przemiłą wizytę.