Ulubiona bajkowa bohaterka

Kicia Kocia to ulubiona bohaterka serii książek dla dzieci. Została zaproszona przez bibliotekę aby odwiedzić swoich fanów w Lubeni. Niestety rozchorowała się. Przysłała do nas w zastępstwie p. Beatę Krawiec wraz ze smokiem Novusiem  z zaprzyjaźnionej księgarni Nova w Rzeszowie. Cóż to było za spotkanie! Co tam się nie działo! Radości i uśmiechu nie było końca. Pani Beata poruszyła szereg ważnych tematów. Udowodniła ,że książki bez ilustracji są równie ciekawe, rozwijają naszą wyobraźnię i warto po nie sięgać. Dzieci mogły zobaczyć jak „pracuje” mózg osoby czytającej. Dowiedziały się jak sobie radzić gdy zaczepia nas nieznajomy. Odegrane scenki i przeczytana bajka uświadomiły im jak wielkie to niebezpieczeństwo. Przedszkolaki chętnie wzięły udział w warsztatach teatralnych inscenizując „Czerwonego kapturka”. Przywiezione rekwizyty sprawiły, że każdy czuł się jak prawdziwy aktor. Wizyta bajkowego smoka Novusia wywołała wielkie emocje. Dzieci wysłuchały o nim bajkę bardzo uważnie. Okazało się, że ten sympatyczny jegomość mieszkał w Rzeszowie i porywał ludziom książki. Można było dokładnie obejrzeć strój zaczytanego smoka a nawet go przymierzyć. Dziękujemy p. Beacie za przeprowadzone zajęcia, które bawią, uczą i inspirują.  Wszystkich małych fanów Kici Koci informujemy, że spotka się ona z przedszkolakami jesienią a bajkę o smoku Novusiu można wypożyczyć w naszej bibliotece.