Tydzień Głośnego Czytania Dzieciom

W tym roku również biblioteka włączyła się w  kampanię społeczną  „Cała Polska czyta dzieciom”, która przebiegała pod hasłem „Polscy autorzy dla klimatu” był to już XXI Ogólnopolski Tydzień Czytania Dzieciom.

2.06. i 6.06.2022 roku dla oddziałów przedszkolnych czytali zaproszeni goście a byli nimi : pani Halina Zięba – pielęgniarka ZOZ w Lubeni, pani Zofia Pszonka – przewodnicząca Klubu Seniora w Straszydlu, strażacy Ochotniczej Straży Pożarnej w Straszydlu- Justyna Kocór i Kamil Szostek. Czytali oni bajeczki „Jak krówka Stokrotka nauczyła się szanować przyrodę” i Przygody Fenka „Woda”. Dzieci dowiedziały się ,że woda jest niezbędna do życia , ale może być bardzo niebezpieczna, jak dbać o środowisko i szanować przyrodę.

Prezes straży Kamil  opowiedział, że praca strażaków nie ogranicza się wyłącznie do gaszenia pożarów. Straż pożarna pomaga również ludziom podczas wypadków samochodowych, powodzi oraz prowadzi wiele innych działań, które służą ludziom i ich bezpieczeństwu. Obecność strażaków jak zawsze wzbudziła duże zainteresowanie. Dużą frajdą było, że dzieci mogły przymierzyć hełm strażacki. Z okazji Dnia Dziecka dzieci otrzymały cukierki. Wszystkim czytającym  serdecznie dziękujemy za poświęcony  nam czas.