Wakacje w bibliotece

W drugim miesiącu wakacji dzieci chętnie uczestniczyły w zajęciach organizowanych przez  bibliotekę.

Ciekawe zajęcia plastyczne były inspiracją do samodzielnego tworzenia prac.  Nawiązując do wyjazdu na spektakl „Podwodny świat” dzieci malowały ciekawe scenerie podwodnego świata na folii . Powstawały piękne wizje rybek, meduz i innych zwierzątek żyjących w morzach.

Najchętniej bawiliśmy się na placu zabaw wykorzystując do tego animacyjną chustę Klanza.  Różnego rodzaju zabawy i zawody z piłką sprawiały dużo radości dzieciom.

Ucząc się zdrowej rywalizacji wykorzystane zostały  do zabawy też gry planszowe.

W ostatnim dniu zajęć odwiedziliśmy sale Doświadczania Świata w Rzeszowie uczestnicząc w spektaklu „Podwodny świat” .Była to fascynująca przygoda prowadząca dziecko przez świat dźwięków, pokazy świetlne oraz doznania smakowe, zapachowe i dotykowe! Pojawiające się stopniowo kolejne bodźce zmysłowe oraz rekwizyty pozwalały na harmonijne oraz dynamiczne poznawanie zaplanowanych atrakcji. Wprowadzanym kolejno nowym aktywnościom towarzyszyła zmiana muzyki, oświetlenia oraz kolorów. Polisensoryczny spektakl to coś więcej, niż zwykła rozrywka – to precyzyjnie zaplanowana i wyreżyserowana przygoda, która pozwoliła każdemu dziecku doświadczyć niezapomnianych przeżyć.

Wakacyjne spotkania tradycyjnie przebiegały w przyjaznej atmosferze, a ich uczestnicy opuszczali bibliotekę z uśmiechem na twarzy

.Dziękujemy wszystkim za udział i zapraszamy na kolejne zajęcia!