Gminna Biblioteka Publiczna w Lubeni

Głośne czytanie

To święto, którego najważniejszymi beneficjentami są dzieci. Czytanie im na głos stymuluje ich rozwój, wzbogaca słownictwo i pobudza wyobraźnię. Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania został ustanowiony z inicjatywy Polskiej Izby Książki w 2001 roku. Data 29 września odnosi się do urodzin Janiny Porazińskiej, autorki książek dla dzieci i młodzieży.

Pierwszy w tym roku szkolnym  cykl spotkań z  oddziałem przedszkolnym powiązany był z obchodami Dnia Głośnego Czytania Dzieciom.

 Czytanie to zajęcie , z którym warto zaprzyjaźnić dzieci od najmłodszych  lat  Na początek  dzieci wysłuchały  wiersza  Jana Brzechwy „Kwoka” , gdzie kwoka , która miała być wzorem dla innych zwierząt, okazała się być najgorzej wychowaną z nich wszystkich.Kolejną piękną opowieścią o relacji dziecka i rodzica była bajka „Tatusiu czy dziesięć to dużo ?”, którą najmłodsi  wysłuchali z zaciekawieniem . Cudowne, kolorowe , nowe bajeczki oglądane przez dzieci były zachętą do przyjścia do biblioteki z rodzicem i ich wypożyczenia.

Skip to content