Krasnoludki są na świecie

Pierwsze w tym roku szkolnym spotkanie z dziećmi skupiało się  wokół postaci i dziecięcej twórczości Marii Konopnickiej.   Pisarka  znalazła się wśród patronów 2022 roku. Uczniowie podczas zajęć dowiedzieli się wielu ciekawych informacji o Marii Konopnickiej,  wysłuchali kilku wierszy pisarki oraz mieli możliwość podzielenia się swoimi odczuciami na ich temat. Wśród czytanych wierszy znalazły się m.in.: Czy to bajka czy nie bajka, Stefek Burczymucha, Przy mrowisku, Jesień. Dzieci opowiadały treść znanych Im  bajek o krasnoludkach. Elementem wymagającym kreatywności  było wykonanie pracy plastycznej przedstawiającej krasnoludka ze zwróceniem uwagi na charakterystyczne cechy jego wyglądu i wymyślenie dla niego imienia. Powstały piękne prace, które obejrzeć można w naszej bibliotece. Dziękujemy wychowawczyni i dzieciom za obecność w tym deszczowym, ale dla nas radosnym dniu.