Noc Bibliotek

Noc Bibliotek to wielkie święto Bibliotek i Czytelników. To ogólnopolska akcja która w niekonwencjonalny sposób zachęca do korzystania z zasobów bibliotek. Tegoroczne VIII wydanie Noc Bibliotek rozpoczęło się u nas w piątek 30 września 2022 r. o godz. 17.00 pod hasłem „To się musi powieść” i tak też było. Inaugurację Nocy Bibliotek rozpoczęło spotkanie Lubeńskiego Gangu Pożeraczy Książek czyli Dyskusyjnego Klub Książki dla dzieci. Dzieliliśmy się wrażeniami po przeczytaniu książki Koci król. Tej wyjątkowej nocy  towarzyszyła też akcja „Podziel się książkami” – zachęcająca czytelników do przynoszenia do biblioteki przeczytanych książek z możliwością wymiany ich na specjalnie do tego stworzonej półce. Zorganizowano również „Kiermasz książek” wyczytanych za symboliczną złotówkę. Z wielkim zainteresowaniem obejrzeliśmy zaproponowany film „Biuro detektywistyczne Lassego i Mai. Pierwsza tajemnica.” Ucieszył nas fakt, że dzieci wychodząc do domu wypożyczały kolejne części serii na podstawie których nakręcono obejrzany film. Dzięki akcji młodzież z klasy VII i VIII ze Szkoły Podstawowej w Lubeni miała okazję obejrzeć pokaz przedpremierowy filmu „Comedy Queen”. To film dla młodzieży,  o depresji i śmierci.  To temat  do dyskusji o ciężkich życiowych sytuacjach i sposobach radzenia sobie z nimi. Niesamowita frekwencja sprawiła, że czujemy radość i zadowolenie z powodzenia wszystkich zaplanowanych wydarzeń. Liczymy na to, że po poznaniu bibliotek, Czytelnicy będą do nas wracać i przekonają się, że biblioteka to miejsce w którym warto bywać.