Baśniowy poranek

Przed nami długie jesienne wieczory, które sprzyjają czytelnictwu. Stąd pomysł na lekcję biblioteczną  przybliżającą uczniom klasy II życie i twórczość  Hansa Christiana Andersena. Jednego z najbardziej znanych baśniopisarzy na świecie. Nasze zajęcia obejmowały poznanie życiorysu autora, przybliżenie pojęcia baśni, i utrwalenie najbardziej znanych utworów Adnersena. Poprzez różnoraką formę aktywności  wspólnie wkroczyliśmy w baśniowy świat. Na początku uczniowie wysłuchali mało im znanej baśni o latającym kufrze. Później  popisali się dobrą znajomością twórczości pisarza odgadując poprawne tytuły baśni .  Doskonale poradzili sobie z kreatywną zabawą z tajemniczym koszyczkiem w której  rekwizyty trzeba było przyporządkować  do utworu. Świetnie pracowali podzieleni na grupy podczas zabawy  w baśniowe kalambury. Drugoklasiści spisali się na medal. Większość z nich wróciła do szkoły z wypożyczoną książką. A zaczarowany świat baśni Andersena nie ma przed nimi tajemnic.