Przedszkolaki w bibliotece

Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek, to święto ustanowiono w rocznicę urodzin Walta Disneya – jednego z najpopularniejszych autorów animowanych bajek dla dzieci.Święto niesie za sobą nie tylko chęć docenienia bajek i ich twórców, ale i wartości edukacyjne. To dobra okazja, by zachęcić najmłodszych do czytania bajek, a co za tym idzie rozwijania wyobraźni, pamięci, zdobywania wiedzy na różne tematy,

Aby zachęcić najmłodszych do czytania bajek zaprosiliśmy je do udziału w aktywnych zajęciach. Na początek spotkania wysłuchali oni bajki J. Field „Mysz która chciała być lwem”. Historia o malutkiej myszce jest bardzo pouczająca, pokazująca maluszkom, że warto wierzyć w siebie, w swoje marzenia. Mimo swoich słabości, powinniśmy walczyć i nie poddawać się.

Następnie dzieci mogły wykazać się swoją wiedzą odgadując zagadki dotyczące przeróżnych bajkowych postaci. Rozwiązywały zagadki, rozpoznawały bajki po  rekwizycie lub cytacie.

Zachętą do wypożyczania była możliwość obejrzenia  najpiękniejszych bajek znajdujących się w bibliotece. Ten dzień dostarczył dzieciom dużo wrażeń i pozytywnej energii oraz był doskonałą okazją do rozwijania zainteresowań czytelniczych.