Rozmowy o książkach

Kolejne w tym roku spotkanie DKK dla dzieci – Lubeńskiego Gangu Książki odbyło się w październiku. Naszym wyjątkowym gościem i życzliwą duszą była p. Agnieszka Kusiak – czytelniczka naszej biblioteki, członkini DKK, recenzentka książek, autorka bloga itd. Wspólnie omawialiśmy książkę Marty Guśniowskiej „A niech to gęś kopnie”. „Co za fajna i niecodzienna historia, takich bajek już nikt nie pisze, ciekawe skąd taki pomysł na tę historię. Moja mama sama sięgnęła po tę książkę gdyż cały czas o niej opowiadałam”. Takie padały wypowiedzi z ust uczestników. Książka jest przefajna zarówno dla młodych i dorosłych. Jest bardzo pouczająca i z morałem. A porusza bardzo trudny temat- depresji. A ile jest przy niej śmiechu… bo kto to widział żeby gęś zaprzyjaźniła się z lisem?  Po dyskusji literackiej” maglowaliśmy” panią Agnieszkę. Klubowicze dowiedzieli się o jej początkach przygody z czytaniem jak się pisze recenzje, prowadzi bloga itp. Zostały nagrodzone przez p. Agnieszkę własnoręcznie zrobionymi zakładkami do książek a biblioteka otrzymała skrzacika i serduszka handmade by Aga. Ale to już kolejny talent naszego gościa. W życiu jak i w książkowych historiach zawsze coś się dzieje, dlatego zachęcamy do odwiedzania naszych progów.