Wizyta pierwszoklasistów w bibliotece

Niecodziennymi gośćmi byli uczniowie kl.I ze Sołonki, którzy odwiedzili bibliotekę po raz pierwszy.

Po zapoznaniu ich ze zbiorami i regulaminem biblioteki, była zachęta do zapisania się i otrzymania karty bibliotecznej. W następnej   części spotkania dzieci odgadywały zagadki związane z bohaterami bajek gdyż 5 listopada był obchodzony Dzień Postaci z Bajek.

Kolejnym zadaniem było rozpoznanie  tytułów postaci z bajek na podstawie wysłuchanych zagadek. Dzieci z tym zadaniem wspaniale sobie  poradziły. Wysłuchały również bajki pt. ”Mysz która chciała być lwem” J. Field opowieści o tym jak bardzo nie doceniamy samych siebie. Na zakończenie dzieci mogła  pooglądać książeczki propozycje biblioteki do wypożyczenia. Każdy otrzymał w prezencie od biblioteki zakładkę do książki i wizytówkę biblioteki informująca o godzinach otwarcia .