Dzień Pluszowego Misia

Światowy Dzień Pluszowego Misia obchodzimy 25 listopada i właśnie z tej okazji biblioteka zaprosiła przedszkolaków do wspólnego świętowania.

Pluszowy Miś to symbol dzieciństwa, ulubiona zabawka najmłodszych. Sympatyczne niedźwiadki występują w wielu bajkach i baśniach. Są  najlepszymi przyjaciółmi dzieci, można z nimi porozmawiać. Wszystkie dzieci kochają pluszowe misie, i właśnie z  takimi pluszakami zawitały w progi biblioteki. Na początku spotkania wysłuchały opowieści o historii powstania maskotki pluszowego misia. Zasłuchani w bajeczkę o misiu Tulisiu D. Mellinga „Kto przytuli misia Tulisia?” dowiedzieli się, że misie też lubią się przytulać. Następnie same przedstawiły swoje misie, opowiadały jak mają na imię, i za co kochają misia. Serdecznie dziękujemy wszystkim dzieciom za przybycie do bibliotek i wspólne uczczenie święta Pluszowego Misia.