Andrzejki w bibliotece – DKK

Ostatnia sobota listopada to dobry czas na spotkanie DKK dla dzieci działającego przy naszej bibliotece. Wspólnie rozmawialiśmy o książce Grzegorza Kasdepke – „Koronkowa robota czyli wzór na kryminalną historię”. To mrożąca krew w żyłach historia małych detektywów którzy nie zawahają się użyć heknadla! Książka większości bardzo się podobała. Była wartka akcja, motyw kryminalny i nutka wesołości. Padły nawet słowa, że „jest super ciekawa i dawno takiej nie czytałem”. Atutem książki a dla niektórych zaskoczeniem okazało się, że Koniaków i Muzeum Koronek istnieje naprawdę. Klubowicze razem sprawdzili na mapie gdzie to jest w Polsce i jaki czas zajmuje podróż z Lubeni do Koniakowa. Kto wie może na wakacjach ktoś będzie miał przyjemność zwiedzić tamte piękne strony? Obejrzeliśmy też filmik o Muzeum Koronczarstwa. Wszystkim podobała się słynna historia ze stringami. Wywołująca nawet i u nas dyskusję. W taki dzień po słodkim poczęstunku zabraliśmy się za wróżenie. Było lanie wosku, wróżby z butami, sznurkiem, monetą, kto pierwszy wyjdzie za mąż i kto w przyszłości będzie bibliotekarzem czy pisarzem J. Wszystko oczywiście z przymrużeniem oka, tak aby podtrzymać tradycję. Cieszymy się, że udało się połączyć wesołą zabawę z rozmowami o książkach i że wszyscy wyszli z uśmiechami na twarzy.