Ferie w bibliotece 2023

Jak co roku Biblioteka Publiczna w Siedliskach włącza się w akcję Ferie w bibliotece. W środę dzieci uczestniczyły w warsztatach edukacyjnych z klockami LEGO. Tematem przewodnim był kosmos a konkretnie uczestnicy mieli za zadanie zbudować łazik marsjański. Ale to nie koniec – trzeba było go jeszcze zaprogramować tak aby mógł się poruszać, świecić i wydawać dźwięki. Wszyscy spisali się wyśmienicie, wszystkie pojazdy były w pełni sprawne. Zabawa z klockami LEGO to dla dzieci ogromna frajda i niezapomniana przygoda. W piątek dzieci uczestniczyły w warsztatach ceramicznych w Muzeum Okręgowym w Rzeszowie. Mogli własnoręcznie wykonać własne naczynia, figurki, ozdoby a nawet kopie średniowiecznych kafli rycerskich. Do dyspozycji mieli materiał podstawowy czyli glinę oraz szablony, wyciskarki, wzorniki itp. Wszystkie prace wykonane przez uczestników zajęć zostaną wypalone w piecu i przesłane do biblioteki. Dzieci wykazały się dużą kreatywnością i ciekawymi pomysłami, zajęcia te były wspaniałą rozrywką. Na zakończenie oglądnęliśmy film animowany “Mumia” w kinie Zorza. Po całym dniu atrakcji dzieci zmęczone ale radosne i usatysfakcjonowane wróciły do domu.