Ferie w bibliotece

Miło upłynął czas dzieciom uczestniczącym w zajęciach feryjnych w bibliotece.

Firma Edukido przeprowadziła dla nich warsztaty edukacyjne z klockami Lego. Zadaniem uczestników zajęć było zbudowanie łazika marsjańskiego i zaprogramowanie go na tablecie, co sprawiło dużą frajdę i super zabawę. Zbliżające się Walentynki były  inspiracją do wykonania wspaniałych kartek walentynkowych. Maski karnawałowe to kolejny pomysł na wykazanie się dzieci  kreatywnością i pomysłami. Nie zabrakło zabawy w grę w której szybko myślisz i szybko odpowiadasz na wylosowane  pytania.  Świetnie się przy tym wszyscy bawili.Ne zabrakło, także głośnego czytania przez dzieci historyjki o “Smoku rzeszowskim” Wojciecha Ulmana.

W wyjazdowym dniu dzieci odwiedziły Muzeum Okręgowe w Rzeszowie i byli tam uczestnikami warsztatów ceramicznych. Na początek wysłuchali opowieści o najciekawszych faktach z dziedziny garncarstwa pradziejowego. Następnie sami mogli wykonać za pomocą ręcznej techniki lepienia z gliny własne naczynia, figurki, ozdoby , które pozostawione do wypalenia w piecu wrócą do uczestników. Dużą pomocą były różnego rodzaju formy dzięki czemu powstały bardzo ciekawe prace. Następnie dzieci obejrzały film „Mumie” w kinie Zorza i wesołe wróciły popołudniem do domów.