Biblioterapia w Domu Seniora

Publikacja Pana Marka Czarnoty, znanego gawędziarza, znawcy historii miasta i powiatu rzeszowskiego, zawierająca legendy, opowiastki oraz historyjki, jakie miały miejsce przed wiekami stała się lekturą dzisiejszego spotkania. “Podania, legendy i opowieści w Rzeszowa i okolic” to tytuł tej publikacji. Poznaliśmy legendy : “Dlaczego Rzeszów nazywa się Rzeszów”, “O złotym dzwonie i okopie w Lubeni”, “Studziańskie źródełko”. Wielu pensjonariuszy Domu Seniora pochodzi z okolic Rzeszowa więc z wielkim zainteresowaniem wysłuchali wybrane opowiadania, dodając nawet coś od siebie. W trakcie dyskusji sami pensjonariusze opowiadali historie swoich rodzinnych stron, które nie znalazły się na kartach publikacji Pana Marka Czarnoty. Dzisiejsze spotkanie bardzo uaktywniło seniorów, zanurzyli się w chwilę wspomnień i powrotu do swych rodzinnych stron.