Tak bawiliśmy się

Ferie to dobry moment, aby odpocząć od szkoły i obowiązków z nią związanych. Dla dzieci, które  pozostały w domu przygotowaliśmy do skorzystania ofertę zajęć. Młodzi ludzie mogli spędzić trochę czasu w otoczeniu książek i nie tylko. Rozpoczęliśmy teatralnie przygotowując bajkowe spektakle. Uczestnicy zgłębili technikę teatru cieni, a następnie  próbowali swoich sił w zabawie.  Podczas zajęć stworzyli własny teatr cieni – podzieleni na grupy wykonywali elementy scenografii do przedstawień. Następnie mieli okazję do zaprezentowania efektów swojej pracy, demonstrując przygotowane historie. Po literacko-teatralnym dniu bawiąc się poznawaliśmy tajniki ożywiania konstrukcji z klocków. Odwiedziły nas trenerki z „Edukido” przywożąc ze sobą zestawy Lego. Podczas zajęć dzieci poprzez zabawę rozwijały swoją wyobraźnię i wiedzę o świecie, bo nie ma to jak nauka poprzez doświadczanie. Każdy otrzymał mnóstwo klocków z których zbudować należało pojazd według planu  na tablecie. Budowanie klockowych konstrukcji spodobało się i powstały niesamowite pojazdy, które jeździły, świeciły i wydawały dźwięki. W tym dniu nie mogliśmy zapomnieć o historii powstania tych magicznych klocków. Teoria poparta została projekcją filmu  przedstawiającego historię powstania firmy LEGO. Atrakcją przygotowaną na feryjny czas był wyjazd do Muzeum Okręgowego w Rzeszowie i udział w warsztatach ceramiki. Spodobały się kreatywne warsztaty podczas których powstały własne naczynia, ozdoby czy figurki. Okazało się, iż w każdym z uczestników drzemie twórczy potencjał. Biblioteczne zajęcia rozpoczęły się teatralnie, a zakończyły w kinie oglądaniem  familijnej bajki „Mumie”, która  przepełniona jest dobrym humorem i banalną fabułą. Mamy nadzieję, że nasi młodzi kinomani wyciągną z tej bajki wiele dobrego. Nudy w kinie nie było – dużo wątków, wiele postaci, same atrakcje. Uśmiechnięte buzie były potwierdzeniem dobrze spędzonego czasu. Wyjazdy edukacyjne mają zawsze posmak przygody.  Mamy nadzieję, że tych kilka dni spędzonych w towarzystwie bibliotekarzy i biblioteki wzbogaciły dzieci o nowe i ciekawe doświadczenia oraz wywołały wiele pozytywnych emocji.