Franklin w bibliotece

Słynny bohater serii książeczek dla dzieci żółwik Franklin odwiedził bibliotekę gdzie na spotkanie z nim przybyły dzieci z oddziału przedszkolnego ze Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Straszydlu. Złożył on również wizytę dzieciom w Niepublicznym Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Sołonce. Dzieci wysłuchały opowiadania “Franklin chce mieć zwierzątko” autorki Bourgeois Paulette opowieści o odpowiedzialności, jaką niesie za sobą posiadanie czworonoga. Wypowiadały się jakie mają zwierzątka w domu, a ci co jeszcze nie mają co jest ich marzeniem. Seria książeczek o Franklinie była zachętę do przyjścia z rodzicami do biblioteki i jej wypożyczeń.  Wszyscy chcieli mieć zdjęcia z sympatycznym żółwikiem. To było naprawdę wyjątkowe spotkanie, które przyniosło wiele radości wszystkim dzieciom.