Święto Książki

Światowy Dzień Książki i Praw Autorskich – doroczne święto organizowane przez UNESCO w celu promocji czytelnictwa, edytorstwa i ochrony własności intelektualnej za pomocą praw autorskich.

Tym razem obchodziliśmy święto książek. Uczniowie dowiedzieli się  jakie są etapy powstawania książki i jak wiele osób pracuje nad tym zanim ona trafi do biblioteki.  Rozbudzając zaciekawienie książkami mówiliśmy o ich różnorodnych rodzajach dzieląc ich na: książki: przyrodnicze, historyczne, naukowe, słowniki i bajki. Mogli porównać też czym różnią się od siebie książki. Dzieci wypowiadały się w jaki sposób dbamy o nasze książki . Kolejną formą zabawy były różnego rodzaju bajkowe zagadki .Spotkanie zakończone zostało zabawą ruchową w rytmie melodii „Książeczka”.