Tydzień Bibliotek

Już po raz XX biblioteka włącza się w obchody Tygodnia Bibliotek.

Obchody tego świętowania rozpoczęło spotkanie Kury Adeli z najmłodszymi.Historia „Kura Adela. Jak Kura zgubiła pióra” J. Krzyżanek to jedna z kilku książek, których bohaterką jest przesympatyczna i nieco zwariowana kura. Dzieci wysłuchały opowiadania „Kura i borsuk” w którym to główną role odgrywała Kura Adela. Jej pełne zabawnego humoru przygody i pomysły , aby nie wpuścić do domu nieproszonego gościa skunksa, sprawiły dzieciom dużo uśmiechu i radości. Uzupełnieniem spotkania były czekoladowe jajka , którymi obdarowała kura dzieci. Nie obyło się także bez wspólnych zdjęć i tańców do melodii „Gdacze kura ko, ko, ko”.

Uroczystość pasowania na czytelnika uczniów kl. I uświetniła również wizyta Kury Adeli. Po zapoznaniu z regulaminem wypożyczalni, odczytaniu przez dzieci próśb książki, i uroczystym przyrzeczeniu dzieci otrzymały w prezencie dyplomy czytelnika i książeczki. Widowiskowo wystąpiła Kura Adela w opowiadaniu „Kura i borsuk”. Dzieci miały możliwość obejrzenia różnego rodzaju książeczki do nauki czytania , a także serie książek  Kura Adela „Bardzo duże litery” Joanny Krzyżanek. Pełne humoru błyskotliwe opowieści zachwycają każdego czytelnika, a szczególnie uczących się czytać.

Wyjątkowe, niesamowicie ciekawe zajęcia zoologiczne „Tęczowi mieszkańcy Amazonii i Madagaskaru” dotyczące życia gadów  poprowadził w bibliotece pan Robert Gajda. Opowiedział  wiele ciekawostek o swojej rodzinie, do której należą takie gatunki, m.in: agama brodata i błotna, kameleon, wąż zbożowy, gekon lamparci, żółw chiński, anolis zielony, gekon orzęsiony oraz jeż albinos. Każdy uczestnik warsztatów mógł bliżej poznać te gatunki, pogłaskać zwierzątka oraz zrobić sobie pamiątkowe zdjęcie.