Gminna Biblioteka Publiczna w Lubeni

Tydzień Bibliotek

W dniach 8-15 maja 2023 roku miał miejsce XX Ogólnopolski Tydzień Bibliotek, który składał się z różnorodnych wydarzeń, związanych z hasłem przewodnim Moja, Twoja, Nasza – BIBLIOTEKA!

W ramach programu odbyło się:

– pasowanie na czytelnika. Nasze obchody zainaugurowało oficjalne przyjęcie najmłodszych uczniów do grona korzystających z biblioteki. Zanim pierwszoklasiści otrzymali dyplomy i złożyli przyrzeczenia, że będą kochać książki, korzystać z ich mądrości i sumiennie wypełniać obowiązki czytelnika, na szóstkę zdali test ze znajomości książkowych bohaterów i bajek. Uczniowie pod kierunkiem pani Anny Lassoty zaprezentowali literacki spektakl. Ugruntowali swoją wiedzę, na temat zasad korzystania z biblioteki i uroczyście w odświętnych strojach zostali przez panią dyrektor mianowani na czytelników.

-warsztaty zoologiczne. Niecodzienni goście, pojawili się podczas Tygodnia Bibliotek. p. Robert, prowadzący warsztaty zawitał do nas z Tęczowymi mieszkańcami Amazonii i Madagaskaru. Mieliśmy okazję z bliska oglądać agamę błotną, brodatą, kameleona lamparciego, węża zbożowego, czy jeża albinosa. Oglądając egzotyczne okazy dzieci mogły dowiedzieć się przydatnych wiadomości o różnych gatunkach zwierząt. Nawet nieśmiali uczniowie odważyli się pogłaskać agamę, czy węża a także zrobić sobie pamiątkowe zdjęcie.

-spektakl teatru Bajka z Krakowa. Wizyta w teatrze jest wydarzeniem uroczystym i z pewnością niecodziennym. Przedszkolaki z Lubeni obejrzeli teatrzyk który zawitał do siedziby biblioteki. Przedstawienie „Cenne rady” to solidna porcja dobrych informacji.

– spotkanie z Kurą Adelą.  To nieco zwariowana kura, której pomysłowość i przygody wywołują uśmiechy na twarzach nie tylko dzieci. Bo kto to słyszał, aby kura chciała mieć huśtawkę? Przedszkolaki z zainteresowaniem wysłuchały humorystycznego opowiadania w towarzystwie maskotki głównej bohaterki. Na zakończenie nasza bohaterka rozdawała czekoladowe jajeczka.

– spotkanie Dyskusyjnego Klubu książki dla dzieci zakończyło obchody Święta Bibliotek. Rozmawialiśmy o książce “Superbohaterki Świat i wielkie odkrycia” autorstwa Małgorzaty Frąckiewicz. Była to dla nas inspiracja do stworzenia niespodzianki dla mam bo przecież naszymi największymi i pierwszymi superbohaterkami są nasze mamy.

Skip to content