Tydzień Czytania Dzieciom

W tym roku również biblioteka włączyła się w  kampanię społeczną  „Cała Polska czyta dzieciom”, która przebiegała pod hasłem „Książka jest jak ogród”.  To już  kolejny bo XXII Ogólnopolski Tydzień Czytania Dzieciom.

Zaproszeni goście, a byli to pani Krystyna Solecka emerytowana babcia, działająca w Klubie Seniora, pani Małgorzata Rokitowska położna z Uniwersyteckiego Szpitala Klinicznego w Rzeszowie i pan Konrad Koperski, dzielnicowy komisariatu policji w Boguchwale czytali dla dzieci „Najpiękniejsze bajki o zwierzętach”. Bajki z morałem dla dzieci to historie, które pomagają im poznać dobro i zło oraz konsekwencje ich działań. Opowiadania te uczą  o uczciwości, lojalności i innych ważnych wartości. Bohaterami tych opowieści są zwierzęta, co czyni je jeszcze bardziej zabawnymi i interesującymi dla dzieci.Pan policjant i pani pielęgniarka  opowiedzieli o swojej pracy , o codziennych czynnościach, które muszą wykonywać.   Przyniesione przez nich rekwizyty dzieciaki z zaciekawieniem mogły pooglądać i dowiedzieć się do czego służą.

Z okazji Dnia Dziecka dzieci zostały poczęstowane słodyczami.Bardzo dziękujemy miłym gościom za przybycie i poświęcony czas w bibliotece.