Biblioterapia

Dom Seniora Pogodna Dolina znajduje się we wsi Siedliska, które obchodzą w tym roku 600-lecie istnienia. To pamiątka wydarzenia z 1423 roku, kiedy król Władysław Jagiełło przekazał wieś Janowi z Jicina. Czerwcowe spotkanie z seniorami skupiało się wokół tej rocznicy a głównym przewodnikiem stała się książka wydana specjalnie z tej okazji. „Siedliska opisanie dziejów wsi nad Wisłokiem” bo taki nosi tytuł, autorstwa p. Aleksandra Bielendy to prawdziwy majstersztyk literacki. To publikacja utrwalająca przeszłość tej niewielkiej osady wiejskiej na tle wielkiej historii naszego narodu. Publikacja ta to nie tylko same fakty historyczne, ale również szerokie spojrzenie na samą rzekę- Wisłok gdzie od tysięcy lat toczy się życie przyrody i człowieka. Każdy dzień jest kawałkiem historii dlatego w książce znaleźli się mieszkańcy z różnych czasów, epok wieków i lat. Powtarzając za autorem „ Tylko tyle. I aż tyle! Spotkanie przebiegło w historycznym klimacie, który mamy nadzieję przybliżył mieszkającym pensjonariuszom przeszłość Siedlisk.