Wakacyjne zajęcia

Świetna zabawa , emocje, rywalizacje,  dużo przyjemności można było odnaleźć podczas tegorocznych wakacyjnych zajęć w bibliotece.

Pierwszego dnia dzieci tworzyły z papieru przepiękne motyle i witrażowe żółwie z liści. Na placu zabaw  nie zabrakło zabaw z chustą Klanzy. W drugim dniu dzięki uprzejmości państwa Eweliny I Damiana Rogalskich mogliśmy nieodpłatnie skorzystać z  darmowego pobytu na niezwyczajnym placu zabaw w Solankowym Zaciszu w Baryczce. Utrzymany w rustykalnym stylu plac zabaw, z drewnianymi karuzelami, huśtawkami, zamkiem ze zjeżdżalniami i kładkami był super miejscem do zabaw. Obejrzeliśmy również film o warzeniu soli „Sól skarb tej ziemi”. Bardzo dziękujemy państwu Rogalskim za udostepnienie nam tylu atrakcji.

W kolejnym dniu  bardzo ciekawe zajęcia dla dzieci poprowadził Jakub Ryba pracownik Latającej Szkoły Aeromentors. Były to eksperymenty ze świata fizyki i chemii, różnego rodzaju doświadczenia fizyczne i chemiczne, dużo ognia i hałasu co bardzo zachwyciło dzieciaki. Mieli oni okazje samodzielnie wykonywać niektóre doświadczenia. Każdy mógł spróbować sterowania dronem i  była to duża frajda dla wszystkich.

Wycieczka do Sadów w Albigowej to  niesamowite przeżycie dla dzieci. Na wyjazdowych warsztatach  było  samodzielne tworzenie wybuchowego wulkanu, segregacja śmieci na wesoło, wykonanie potwora ekologicznego , a także zabawy na świeżym powietrzu w cieniu drzew. Na zakończenie rewelacja! pieczenie kiełbasek na ognisku!