Z książką w świat wartości

Książeczki o Fenku to pozycje, które trafiają do serca dzieci w wieku przedszkolnym i wczesnoszkolnym. Każda z nich jest pięknie ilustrowana, a ich treść, opracowywana przez specjalistów, porusza zarówno codzienne sprawy, dotyczące otaczającego dziecko świata, jak i ważne i trudne tematy, które często ciężko jest przedstawić bez szkody dla dziecka – Fenek przychodzi z pomocą w objaśnianiu świata.

Tym razem zagościł w bibliotece lisek Fenek i jego kolega kotek Maks. Zabawę rozpoczęli tańcem dla dzieci, które uwielbiają gdy przybywają do nich postacie z bajek. Wybraną pozycją do czytania była “Przygody Fenka – Odpowiedzialność”. Na czym polega odpowiedzialne zachowanie?, czy tylko dorośli powinni być odpowiedzialni?, za co może być odpowiedzialne dziecko? czy dzieci mają kogoś lub coś za co są odpowiedzialne? – na takie pytania dzieci udzielały odpowiedzi. Na zakończenie dzieciaki mogły pooglądać książeczki o Fenku i zrobić sobie pamiątkowe zdjęcie.