Biblioterapia

Książka Petera Reynoldsa, pt. „Kropka” okazała się światowym hitem i zapoczątkowała obchody Międzynarodowego Dnia Kropki. Co roku odbywa się on 15 września. Jest to przede wszystkim święto kreatywności i  odkrywania swoich czasami uśpionych talentów. W Pogodnej Dolinie pensjonariusze wysłuchali historii głównej bohaterki, której wydawało się że nie umie malować. Z pomocą dziewczynce przyszła nauczycielka która uświadomiła jej że każdy ma jakieś ukryte talenty, które gdzieś tam drzemią głęboko i tylko czekają na odkrycie. Dzień Kropki to przed wszystkim święto odwagi, talentu i wiary we własne możliwości. Aktywności związane z Dniem Kropki są dla ludzi w każdym wieku. Podopiecznym w Domu Seniora pomysłów na wykorzystanie kropki nie brakowało. Wspólnie motywowaliśmy się bo przecież dobre słowo wzmacnia wiarę we własne możliwości. Dzień Kropki pokazał nam, że każdy z nas jest wyjątkowy i ma coś do zaoferowania światu. Niech nasze kropki będą symbolem kreatywności i odwagi!