Biblioterapia

Światowy Dzień Zwierząt co roku obchodzony jest w październiku. Jest on również miesiącem dobroci dla nich. Dlatego zajęcia z biblioterapii w Domu Pogodna Dolina w Siedliskach odbywały się wokół tego tematu. Rozmawialiśmy o naszych pupilach o ich roli w życiu człowieka. Jak podają badania posiadanie zwierząt wpływa bardzo pozytywnie na nasz stan psychiczny oraz fizyczny. Zwierzęta bowiem aktywują w naszym organizmie hormon, który wywołuje u nas szczęście. Pomagają nam się wyciszyć, uspokoić. Uczą nas miłości i empatii. Na zajęciach m.in. opowiadaliśmy o naszych domowych zwierzętach. Przypominaliśmy sobie wspólnie przysłowia i powiedzenia z nimi związane. Pensjonariusze wysłuchali wierszy i ciekawostek związanych z tematem spotkania. Niektóre rekordy zwierząt czy nowo poznane fakty wzbudziły szczególne zainteresowanie, np. dlaczego lis jest chytry a mucha chodzi po szybie? Podsumowując zajęcia uznaliśmy, że świat bez zwierząt byłby smutny i szary, dlatego dbajmy o nie.