Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek

To święto, które przypada 5 listopada, w rocznicę urodzin Walta Disney’a. Jest to wspaniała inicjatywa zarówno dla dzieci, jak i dorosłych – bajki bowiem są świetnym pomostem do wspólnej zabawy między pokoleniami.

Do biblioteki przybył piękny kolorowy pochód dzieci przebranych w bajkowe postacie.Ten dzień jest okazją, aby przypomnieć sobie naszych ulubionych bajkowych bohaterów, którzy są nieodzownym elementem dzieciństwa.Bajkowe postacie pojawiają się przede wszystkim na kartach książek i książeczek dla dzieci. Te opowiadania rozbudzają wyobraźnię oraz pozwalają na odkrycie piękna literatury. Zabawa w odgadywanie jaka to postać z bajki była kolejnych punktem spotkania. Tym razem poznaliśmy przygody słonia Elmera, który występuje w serii bajek dla dzieci.Jest on wyjątkowy, a dlaczego? dzieci dowiedziały się z przeczytanej bajeczki. Ten dzień sprawił dzieciom wiele radości, a jednocześnie przypomniał jak ważne są bajki, i że warto po nie często sięgać i do nich powracać.