Gminna Biblioteka Publiczna w Lubeni

Spotkanie z podróżnikiem

Mieliśmy  niesamowitą przyjemność gościć  podróżnika pana Piotra Pyrcza, Uczestnika wielu kolorowych podróży w egzotyczne miejsca na Ziemii, Kim jest Piotr? Nauczycielem. Przewodnikiem górskim oraz pilotem wycieczek. Uwielbia góry i zakochany jest w Afryce. Podróże z plecakiem to jego pasja.

 Tym razem opowiedział nam o kolejnej już podróży do Togo, jednego z krajów Afryki Zachodniej Państwo to położone jest nad Zatoką Gwinejską Stolicą kraju jest Lomé, będące jednocześnie głównym ośrodkiem administracyjnym i przemysłowym. Język francuski to jednak nie jedyny język który można tutaj usłyszeć, gdyż Togo zamieszkują różnorodne grupy etniczne, które posługują się wieloma tradycyjnymi językami.  Kraj ten wyróżnia też dość duże zróżnicowane religijne: wyznaje się tutaj chrześcijaństwo, religie etniczne (i animizm) czy islam. Dużą rolę odgrywa też tu kult Voodoo, który praktykowany jest przez część mieszkańców. To wszystko razem wzięte sprawi, że w trakcie podróży do Togo przeniesiemy się do innego świata nie tylko pod względem geograficznym, ale i kulturowym!.

Bardzo interesująca prezentacja na ekranie, sprawiła że uczestnicy słuchali z dużym zaciekawieniem opowieści  o  podróży po tym kraju. Mogliśmy również zobaczyć różne gadżety przywiezione z Togo. Niesamowite krajobrazy, sympatyczni ludzie  napotkani w Togo to ciekawe informacje przekazywane podczas spotkania, były też powodem, że umówiliśmy się na kolejne spotkanie z panem Piotrem.

Skip to content