Świętujemy Dzień Kubusia Puchatka

18 stycznia przypada Światowy Dzień Kubusia Puchatka. Z tej okazji przedszkolaki przybyły do biblioteki na godzinę z bajką. Dzień ten był doskonałą okazją do przypomnienia sobie o tym niezwykłym bohaterze i przeczytania jednego opowiadania  „Zima” z książeczki „Cztery pory roku z Kubusiem Puchatkiem” . Zagadki związane z Kubusiem i jego przyjaciółmi były odgadywane bez większych problemów, co świadczy o tym jak bardzo znane są przygody Kubusia Puchatka wśród dzieci. Mogły też pooglądać bajki ze zbiorów, które uczą akceptacji siebie i innych wraz z ich wadami i niedoskonałościami. Kubuś w prosty sposób uczy wielu życiowych mądrości, pokazuje, że warto cieszyć się z najmniejszych nawet rzeczy, jest życzliwy dla innych, a przyjaźń i pomaganie przyjaciołom są dla niego bardzo ważne.