Grudniowy DKK dla dzieci

Dziesięcioletnia Mia właśnie przeprowadziła się z Anglii do RPA. Nienawidzi nowej szkoły i nowego życia na afrykańskiej farmie. Jednak pewnego dnia w domu Mii pojawia się białe lwiątko Charlie. Z czasem między Mią a małym lwem powstaje coraz silniejsza więź. Jednak Charlie rośnie i powoli zmienia się… To krótkie streszczenie omawianej książki na grudniowym spotkaniu DKK dla dzieci. Jest  w niej mnóstwo pięknych zdjęć z filmu, które świetnie dopełniają treść i to było dla nas zachętą aby po przeczytaniu obejrzeć wspólnie ekranizację powieści. W grudniowe popołudnie nasza biblioteka zamieniła się w kino :). Przedstawiona historia jest  mądra i pouczająca. Pokazuje jak ważna w życiu jest przyjaźń i jak wiele człowiek jest w stanie poświęcić, by pomóc bliskiej osobie lub zwierzęciu. Na kartkach tej krótkiej powieści również dorośli się zmieniają, przede wszystkim ich myślenie jest inne- zdają sobie sprawę z tego, że popełnili błąd i starają się go naprawić. Być może da to dzieciom do myślenia, bo w końcu każdy popełnia błędy, ważne jest jednak, by być świadomym konsekwencji jakie za sobą niosą oraz starać się je naprawiać. Oprócz mądrej treści jest tu również niesamowita przygoda, Mia, wraz Charliem musi przebyć ryzykowną podróż w palącym słońcu, pełną niebezpieczeństw i trudności. A to wszystko po to, by Charlie, biały lew, przyjaciel Mii w końcu był bezpieczny. Miło było przenieść się z grudniowego zimnego popołudnia do ciepłych afrykańskich krajobrazów … chociażby na wielkim ekranie :).