Gminna Biblioteka Publiczna w Lubeni

Zajęcia feryjne

Nudy nie było! W bardzo miłej i przyjaznej atmosferze upłynął nam czas spędzony w filii biblioteki w Straszydlu podczas ferii zimowych. Pierwszy dzień ferii rozpoczął się od zajęć plastycznych, które poprowadziła pani plastyczka ze Studia Artystycznego Start z Rzeszowa . Wyjaśniła ona dzieciom na czym polega mieszanie kolorów, omówiła techniki malowania  i rodzaje farb. Pod okiem profesjonalnej artystki powstały piękne obrazki.

W kolejnym dniu  było trochę ruchu i zabaw sportowych. Dzięki uprzejmości dyrekcji GOK mogliśmy skorzystać z  sali obok biblioteki. Śmiech i  super zabawa towarzyszyły dzieciom w przyjaznej atmosferze rywalizacji w grupach. Na zakończenie dnia dzieci mogły same pokroić  i degustować  zdrową sałatkę owocową.

Na następny dzień zaplanowane były kolejne zajęcia plastyczne, które polegały na wykonaniu zimowego pejzażu gąbeczką i specjalną farbą po uprzednim wykonaniu szablonów. Młodzi uczestnicy okazali się bardzo kreatywni i stworzyli ładne i oryginalne prace, które można podziwiać w bibliotece. Książka „Kłopot” I. Chmielewskiej to kolejny pomysł i świetna zabawa na zajęcia plastyczne z dziećmi. Nie zabrakło zabaw w kalambury i gry planszowe.

Tym razem w wyjazdowym dniu wybraliśmy się do Rzeszowa do kręgielni „Galaktyka”. Tam dzieciaki mogły pograć w kręgle,  a także uczestniczyć w warsztatach robienia pizzy. Każdy uczestnik zajęć po uprzednim wysłuchaniu porad jak wykonać dobrą pizze mógł stworzyć swoją autorską pizzę z indywidualnym doborem dodatków, co było  dużą frajdą dla dzieci. Po upieczeniu pod nadzorem kucharza mogli je spożyć. Każda była pyszna. 

Dziękujemy za mile spędzony czas w bibliotece!

Skip to content