Spotkanie “Z nutką słodkości”

8.02 2024 odbył się przesympatyczny wieczór poetycki i spotkanie autorskie z Anną Kocór.

Anna  urodziła się w Tycznie, lata dziecięce spędziła w Straszydlu, a obecnie mieszka w Hermanowej, gdzie wraz z mężem prowadzi ekologiczne gospodarstwo rolno-hodowlane i pasiekę. Pisze od 2007 roku wiersze, złote myśli, fraszki, i bajki. W 2012 roku wstąpiła do sekcji literackiej Regionalnego Stowarzyszenia Twórców Kultury w Rzeszowie. Nie posiada jeszcze wydanego własnego tomiku, ale jej wiersze można znaleźć w Antologiach Sekcji Literackiej w Rzeszowie , almanachach, w prasie i czasopismach regionalnych.Autorka niezwykle skromna i sympatyczna osoba, czytała piękne wiersze w których dominują motywy zaczerpnięte z przyrody, ale i  refleksje nad kwestiami ludzkiej egzystencji. Wiersz o pięknych naszych terenach, za który otrzymała wyróżnienie  w konkursie był   miłym akcentem spotkania. Nie zabrakło wierszy o miłości, które przeczytała przyjaciółka Ani pani Małgorzata Stochła. Różnorodność tematów zawartych w wierszach i zabawnych fraszkach  sprawiły serdeczny klimat spotkania.Uroczy wieczór z licznym udziałem bliskich poetki  i zaproszonych gości   uświetniony został przyjemnymi przerywnikami, a mianowicie nagraniami z  gramofonu w stylu retro. Wiersze przeplatane były melodiami.Dziękuję Annie Kocór  za przyjęcie zaproszenia oraz wszystkim przybyłym na to spotkanie. Jako że spotkanie było „Z nutką słodkości” , a był to tłusty czwartek zaproszeni gości  zostali ugoszczeni pączkami i kawusią.

To był bardzo udany, klimatyczny  wieczór poezji.