DKK dla dzieci

Młodzi klubowicze DKK w styczniu, w miesiącu gdzie świętujemy Dzień Babci i Dziadka rozmawiali o książce Raquel Diaz Reguera – pt. „Dziadkowie od A do Z”. Publikacja okazała się cudownym leksykonem w którym znaleźć można było wszystkie typy dziadków. Są to m. in. Dziadek Kolekcjoner, Domator, Złota Rączka czy Podróżnik palcem po mapie.  Autorka prezentuje  naszych bohaterów zarówno humorystycznie jak i w bardzo subtelny sposób z ich zaletami jak i wadami. W książce znajdują się dodatkowo strony specjalne, które zawierają informacje o podstawowym zestawie każdego dziadka, który powstał w oparciu o badania przeprowadzone na prawie 6 tysiącach dziadków na świecie. Jedna ze stron opowiada nam o związku każdego dziadka z prognozą pogody, tłumaczy również, dlaczego on  nigdy nie zmoknie podczas deszczu. Inna traktuje o dziadkowych kapciach. Ile jest rodzajów tych kapci i co mówią o swoich właścicielach. Mnóstwo tu dowcipu i trafnych skojarzeń. Stwierdziliśmy, że jest to również książka do wspólnego czytania, przez dziadków i wnuków, tych mniejszych i tych większych. Książka sprawiła, że przypominaliśmy sobie te cudowne chwile spędzone razem z naszymi Dziadkami.