Zajęcia literackie

„Krasnal w Krzywej Czapce” to książka , która rocznie trafia do tysięcy przedszkolaków w ramach kampanii Instytutu Książki „Mała książka – wielki człowiek”.  Zajęcia na podstawie opowiadania z tej książki miały na celu rozwijanie miłości do książek, rozbudzanie wyobraźni oraz kreatywności  dzieci oraz zachęcenie do przyjścia z rodzicem do biblioteki zapisania się i odbioru  darmowej książki.

Wysłuchana  jedna z opowieści książki ”Opowieść o uciekającym czasie” była tematem do rozmowy o tym czym jest czas ? co to znaczy ,że zegarek dobrze chodzi? co to znaczy, że czas płynie? czy czas można złapać lub zatrzymać? Przedszkolaki świetnie radziły sobie z odpowiedziami. Na zakończenie zadaniem każdego dziecka było narysowanie według własnej wyobraźni jednego z bohaterów książeczki Krasnala w Krzywej Czapce.