Spotkanie z poezją

Wraz z nadejściem wiosny obchodzimy ustanowiony przez UNESCO Światowy Dzień Poezji.  Celem tego dnia jest promocja czytania, pisania, publikowania i nauczania poezji na całym świecie. Dlatego 20 marca w naszej bibliotece odbyły się zajęcia dla dzieci z przedszkola w Lubeni inspirowane twórczością Stanisławy Kopiec. Uczestnicy zapoznali się z dorobkiem naszej rodzimej poetki, obejrzeli wystawę jej bajeczek. Czytaliśmy wiersze, a także bawiliśmy się w wiosenne zabawy. Najmłodsi z chęcią oglądali bajki z naszego księgozbioru. Spotkanie zakończyła bajka przedstawiona w teatrzyku kamishibai, opowiadająca o bohaterach bibliotecznych książeczek. Było wiosennie, poetycko, wzruszająco i zabawnie. Dziękujemy pani Sabinie i pani Bernadecie  za możliwość wspólnego świętowania Dnia Poezji. Bo przecież poezja musi być obecna i musimy zatrzymać się na tę jedną sekundę, by móc ją dostrzec, nawet w najprostszych i najbardziej banalnych zdarzeniach. (Nancy H. Kleinbaum,)