DKK dla dzieci

Tuż przed przerwą świąteczną w marcu odbyło się kolejne spotkanie Dyskusyjnego Klubu książki dla dzieci. Opowieść „Na tropie złodzieja psów” Justyny Balcewicz pokazuje jedną z nielegalnych praktyk związanych z handlem zwierzętami. Książka ma charakter kryminału. Dzieci zakładają Klub Obrońców Czworonogów. Bohaterowie wskazówka po wskazówce rozwiązują sprawę zaginionego psa – mastifa angielskiego zwanego Brzydalem. Książka  ma bardzo wielki przekaz. Nie tylko ukazuje  jak silna może być więź pomiędzy właścicielem  a jego psem ale również, że wspólne działanie jest bardzo ważne i nie warto skupiać się na różniących nas od siebie cechach, a wykorzystać to, że jesteśmy różni i się w ten sposób możemy dopełniać. W końcu co dwie głowy to nie jedna. Podczas marcowego spotkania nasi klubowicze otrzymali również notesy, zakładki, smycze i zawieszki z logiem biblioteki.