Tydzień Bibliotek

XXI Tydzień Bibliotek pod hasłem „Biblioteka na czasie” rozpoczęliśmy od odwiedzin postaci bajkowej Misi Marysi u przedszkolaków .Misia Marysia jest bohaterką książek dla najmłodszych autorstwa N.Berkane, które są bogate w treści bardzo przydatne w życiu codziennym. Poza dawaniem rozrywki uczą dziecko, jak należy postępować w życiu, jak radzić sobie z codziennymi problemami. Przeczytana dzieciom jedna z bajek „Marysia i wycieczka do zoo” –  to  świetne wprowadzenie  w świat zwierząt – zarówno tych przyjaznych jak i tych niebezpiecznych. Spotkanie było  pełne dobrej zabawy połączonej ze wspólnym  tańcem. W trakcie spotkania nie zabrakło przybijania piątki, przytulania oraz oczywiście wspólnych zdjęć z Misią Marysią. Zachęcone dzieci do wypożyczeń mogły pooglądać książeczki z  serii  o Misi Marysi.

W kolejnym dniu gościliśmy w bibliotece pierwszoklasistów na uroczystym pasowaniu na czytelnika. Piękny program artystyczny przygotowany przez uczniów kl.II pod kierunkiem pani Małgorzaty Pięta to dzieci przebrane w bajowe postacie, które  przypomniały jak należy szanować książki. Zapoznani z  biblioteką, jej zbiorami i regulaminem wypożyczalni uczniowie złożyli uroczyste przyrzeczenie. Następnie każdy z uczniów został pasowany książką przez panią bibliotekarkę. Na pamiątkę tego wydarzenia każde dziecko otrzymało okolicznościowy dyplom, oraz książkę jako prezent od biblioteki. Mamy nadzieję, że od tej pory każdy pierwszak będzie często odwiedzał bibliotekę i rozbudzał w sobie potrzeby czytania oraz poznawania nowych przygód bohaterów książkowych.