Gminna Biblioteka Publiczna w Lubeni

Tydzień bibliotek.

Od 8 do 15 maja odbył się cykl zajęć w związku z ogólnopolską akcją „ tydzień bibliotek”.

W środę 8 maja br. uczniowie klasy I SP z Siedlisk zostali uroczyście przyjęci w poczet czytelników Biblioteki Publicznej. Dzieci dowiedziały się jak należy korzystać z księgozbioru bibliotecznego. Z kolei dzieci mogły się podzielić swoją wiedzą na temat poszanowania książek i trzeba nadmienić, że wypadły świetnie. Możemy być pewni, że książki w ich rękach będą bezpieczne. Na zakończenie krótkiej ale ważnej uroczystości, nowi czytelnicy złożyli przyrzeczenie. Potem wszyscy zostali pasowani na czytelników. Na pamiątkę tego wydarzenia każde dziecko otrzymało okolicznościowy dyplom oraz książkę. Mamy nadzieję, że otrzymane upominki długo będą przypominać im o tym uroczystym wydarzeniu oraz że od tej pory każdy pierwszak będzie często odwiedzał bibliotekę i rozbudzał w sobie potrzeby czytania oraz poznawania nowych przygód bohaterów książkowych.

„Misia Marysia i wesoły dzień w przedszkolu”, to tytuł książki, której wysłuchały przedszkolaki podczas spotkania, które odbyło się 9 maja. Misia Marysia uwielbia swoje przedszkole. Nasze przedszkolaki zapytane czy lubią chodzić do przedszkola jednogłośnie odpowiedziały, że TAK 🙂 Spotkanie uświetniła obecność pluszowej maskotki – tytułowej bohaterki, która przywitała się z dziećmi, tuliła je, a także z nimi tańczyła. Na koniec dzieciaki otrzymały pamiątkowe pieczątki. Spotkanie było bardzo udane.

W kolejnym dniu odbyło się nocowanie w bibliotece. Dzieciaki wykonały ozdoby dla swoich mam w związku z nadchodzącym Dniem Matki. Następnie urządziliśmy konkurs pt.” Piosenka w bibliotece”, w którym uczniowie bardzo chętnie wzięli udział. Urządziliśmy też kącik kulinarny 🙂 Późnym wieczorem odbył się seans filmowy, a po nim wspólne zabawy, tańce i rozmowy, które trwały niemalże do rana. Ta noc była pełna wrażeń 🙂

13 maja odbyło się kolejne spotkanie z pensjonariuszami „Pogodna Dolina” w Siedliskach. W związku z tym, że miesiąc maj jest poświęcony Maryi – tematem były objawienia fatimskie. Odbyła się pogadanka na temat objawień, Fatimy oraz świętych w kościele. Ponadto seniorzy wykonali prace plastyczne. Spotkanie przebiegło w bardzo miłej atmosferze.

15 maja odbyło się rozstrzygnięcie konkursu plastycznego „Biblioteka marzeń”. Laureaci otrzymali nagrody rzeczowe, natomiast pozostali uczestnicy – upominki. Wszyscy otrzymali pamiątkowe dyplomy.

Skip to content