Wokół książki Magdy Knedler – DKK dla dorosłych

Pasjonującą powieść o poplątanych ścieżkach miłości, płomiennych namiętnościach, salonowych plotkach i uczuciach czytało nam się dobrze. Autorka  na życie Chopina spogląda oczami kobiet, którym nie był obojętny. Kompozytora poznajemy nie tylko jaki jest na scenie ale i w życiu. Narzeczone Chopina” to książka, która już od pierwszych stron emanuje wielkim wkładem pracy Magdy Knedler. Bogata bibliografia świadczy o tym, że to co poznałyśmy na kartach lektury nie jest tylko wymysłem pisarki. Poznane historie tytułowych narzeczonych są wyjątkowe. Zachwycały nas  ich życiorysy, walka jaką toczyły o siebie i miłość. Nie jest to  lektura na jeden wieczór. Narzeczone Chopina wymagają  trochę więcej uwagi i czasu. Po zamknięciu ostatniej kartki czytelnik może zadać sobie  pytanie dotyczące hierarchii wartości, zastanowić się co w życiu jest ważniejsze  zdrowie, miłość, talent czy może uznanie?